Роменська культура – кераміка

Уламок посудини з урочища Бурімка (поблизу Слобідки). Даний експонат відносять до так званої Роменської культури і був знайдений під час археологічної експедиції під керівництвом професора Д. Я. Телегіна у жовтні 1975 року. Частина даного глечика являє собою яскравий приклад ліпної кераміки.

Роменська археологічна культура існувала протягом VIII – X століття на території Лівобережжя Дніпра, і суміжних районів Росії і Білорусі. Носіями цієї культури були племінні союзи Сіверян. Назва походить від першого знайденого поселення в 1901 році поблизу Ромнів. Основним типом пам'яток є укріплені валами і ровами городища. Вони розташовані своєрідними гніздами по 3–9 на відстані 2–5 км одне від одного, на високих берегах річок, інколи – на дюнах і пагорбах серед заплав. Житла – чотирикутні напівземлянки. Стіни облицьовані колодами, укріпленими вертикальними стояками, застосовувалася і зрубна конструкція. Печі – глиняні, кубоподібні, вирізані здебільшого в останцях. Склепіння – із глиняних обпалених вальків.

Для Роменської культури характерні курганні могильники з урновими похованням решток трупоспалення в насипу разом з особистими речами. Основу керамічного комплексу становлять ліпні горщики двох видів:конічної форми із широкою горловиною та опуклобокі з невисокими відігнутими вінцями, орнаментовані відбитками мотузчатого та гребінчатого штампа. Зустрічаються миски і сковорідки. Великий вибір залізних речей, в тому числі з’являється залізний наральник.

На території нашого району поселення даної культури виявлені на території Стольного, Мени, Блистови, Волосківців, Дягови, Киселівки, Слобідки.

Урочище Городок біля Феськівки

На сьогодні найкраще збереглися поселення «Городки» з ровами і валами в Феськівці, Волосківцях та Слобідці.

Кiлькiсть переглядiв: 1512