Стілець який стояв за робочим столом першого секретаря менського райкому Компартії України, Героя Соціалістичной праці Сича Павла Кириловича

Стілець Сич Павло Кирилович

Сич Павло Кирилович народився 22 березня 1920 року в с. Високе Прилуцького району Чернігівської області. Освіта вища. Трудову діяльність розпочав у 1936 році. З 1940 року по 1946 рік П. К. Сич перебував у лавах Радянської Армії, а з 1943 року по 1945 рік – на фронтах Другої світової війни. З 1947 року по 1961 рік працював завідуючим зооветтдільницею в районі та завідуючим сільськогосподарським відділом Корюківського райкому партії, головою виконкомів Тупичівської і Щорської (Сновської) районних рад народних депутатів Чернігівської області.

Сич Павло КириловичСич Павло Кирилович

З 1961 року по 1983 рік – незмінний перший секретар Менського району партії на Чернігівщині.

За ці роки район досяг значних успіхів у сільськогосподарському, промисловому, соціально-культурному розвитку. Особливо за цей період розквітла картоплярська галузь. Менський район з 1966 року реорганізували в закритий район з виробництва насіннєвої картоплі з двома господарствами першої групи по відтворенню еліти і рештою господарств другої групи по розмноженню еліти. В районі та області часто проводились обласні і республіканські семінари по картоплярству, навчання картоплярів. Район став школою картоплярів України.

За період керівництва П. К. Сичом районом площа картоплярів з 5,4 тис. га розширилась до 10,0 тис. га, урожайність зросла з 130 ц/га до 217 ц/га, значно розширився асортимент сортів, підвищилась якість і репродуктивність насіннєвого матеріалу.

Держава високо оцінила заслуги Павла Кириловича, присвоївши йому звання Героя Соціалістичної праці. В цілому його бойовий і трудовий шлях відзначений 25-ма урядовими нагородами. Він все свідоме життя залишався вірним своїм переконанням та ідеалам, жив турботами та надіями рідної землі. Помер у місті Мена. Похований на центральному цвинтарі.

Кiлькiсть переглядiв: 811