Повернутися до звичайного режиму

Стілець який стояв за робочим столом першого секретаря менського райкому Компартії України, Героя Соціалістичной праці Сича Павла Кириловича

Стілець Сич Павло Кирилович

Сич Павло Кирилович народився 22 березня 1920 року в с. Високе Прилуцького району Чернігівської області. Освіта вища. Трудову діяльність розпочав у 1936 році. З 1940 року по 1946 рік П. К. Сич перебував у лавах Радянської Армії, а з 1943 року по 1945 рік – на фронтах Другої світової війни. З 1947 року по 1961 рік працював завідуючим зооветтдільницею в районі та завідуючим сільськогосподарським відділом Корюківського райкому партії, головою виконкомів Тупичівської і Щорської (Сновської) районних рад народних депутатів Чернігівської області.

Сич Павло КириловичСич Павло Кирилович

З 1961 року по 1983 рік – незмінний перший секретар Менського району партії на Чернігівщині.

За ці роки район досяг значних успіхів у сільськогосподарському, промисловому, соціально-культурному розвитку. Особливо за цей період розквітла картоплярська галузь. Менський район з 1966 року реорганізували в закритий район з виробництва насіннєвої картоплі з двома господарствами першої групи по відтворенню еліти і рештою господарств другої групи по розмноженню еліти. В районі та області часто проводились обласні і республіканські семінари по картоплярству, навчання картоплярів. Район став школою картоплярів України.

За період керівництва П. К. Сичом районом площа картоплярів з 5,4 тис. га розширилась до 10,0 тис. га, урожайність зросла з 130 ц/га до 217 ц/га, значно розширився асортимент сортів, підвищилась якість і репродуктивність насіннєвого матеріалу.

Держава високо оцінила заслуги Павла Кириловича, присвоївши йому звання Героя Соціалістичної праці. В цілому його бойовий і трудовий шлях відзначений 25-ма урядовими нагородами. Він все свідоме життя залишався вірним своїм переконанням та ідеалам, жив турботами та надіями рідної землі. Помер у місті Мена. Похований на центральному цвинтарі.

Кiлькiсть переглядiв: 547