З історії Синявки

Синявка_Покровська церква

Поблизу Синявки виявлені кургани епохи бронзи (II – тис. до н.е.), поселення сіверян (VIII – IX ст.) та поселення часыв Русі (X – XIII ст.). Саме село відоме з середини XVII ст.. У селі були збудовані три дерев’яні церкви: Троїцька 1875 р., Миколаївська 1778 року та Покровська 1775 року.

Синявка_Покровська церква

Перші дві не збереглися. Покровська церква побудована у формах, традиційних для народної архітектури Лівобережжя України XVII-XVIIІ ст. періоду бароко. Це триверхий дерев’яний храм, в конструкції якого є риси, взяті за взірець від сусідньої городищенської Миколаївської церкви. Храм належить до рідкісних зразків дерев’яних будов початку XVIІI ст., що збереглися у первісному вигляді. Інтер’єр Покровської церкви щедро прикрашений розписом, привертає також увагу розкішне бронзове панікадило – багатоярусна ажурна й урочиста церковна люстра.

Ткаченко (Галашко).

Поруч із храмом знаходиться могила відомого українського кобзаря П. Ф.Ткаченка. Глашко Петро Федорович 1878 – 1919 рр. повторював пісні свого вчителя Т. Пархоменка, співав на твори Т. Шевченка.

Синявська сотня

Сотенним містечком (за згадкою 1669 року) була Синявка. До синівської сотні входили Городище, Бреч, Тур’я, пізніше згадуються Волосківці і Наумівка. В історичних документах згадуються синівські сотники: Прокіп Мандрика, Андрій Полянський, Степан Тарас’єв. У 1654 році синівські козаки присягли на вірність російському царю.

У 1894 році збудована школа, а у 1899 році в селі відкрилась одна з перших на Чернігівщині бібліотека.

Кiлькiсть переглядiв: 1010