Повернутися до звичайного режиму

100 років з дня Жовтневого перевороту в Російській республіці

7 (25 за ст. ст..) листопада 1917 р. більшовики на чолі з Bолодимиром Ульяновим (Леніним) повалили Tимчасовий Уряд і захопили владу. Олександр Керенський – голова республіки переодягнувшись в жіноче вбрання втік до Гатчини, а пізніше за кордон. Вночі на II Всеросійському з’їзді Рад робітничих, селянських і солдатських депутатів було проголошено кілька декретів зокрема про мир і про землю.

Центральна Pада не визнала більшовицького перевороту й осудила його.

Наші земляки також приймали участь у державному перевороті. Зокрема треба згадати учасника Жовтневого перевороту у Петрограді, матроса 2-ї статті, уродженця Бірківки Носовця Федосія Сильвестровича (1891-1969 pp.) Він з 1912 р. служив на Балтійському флоті, зокрема, на крейсері «Громобой», що входив в одну бригаду з «Авророю» і «Палладою». У дні перевороту Ф. С. Носовець лікувався в госпіталі і служив у Кронштадті. У жовтні його прикомандирували до десанту аврорівців, які утримували Миколаївський міст від юнкерів. Це дало можливість кронштадцям Василівського острова прийти в центр міста на допомогу військам,що захоплювали Зимовий палац.

У фондах музею зберігається фото матроса учасника тих подій з крейсеру «Аврора», жителя Мени - Єкименко, нажаль ім’я не відоме.

Цікаво що сам В. І. Ленін і його оточення ніколи не називали Жовтневий переворот революцією, термін «Велика Жовтнева соціалістична революція» виник набагато пізніше.

Кiлькiсть переглядiв: 689