До дня народження Товстиженка Михайла Павловича

/Files/photogallery/1948/1.jpg

/Files/photogallery/1948/3.jpg /Files/photogallery/1948/2.jpg

Наказ № 012/2012р.

Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва про нагородження Грамотою та Золотою Зіркою "Героя Козацтва" № 0097 генерала козацтва, кавалера ордену "Гетьман Петро Сагайдачний" Універсал № 0081 Михайла Товстиженка, Почесного Козака МГО "Козацтво Запорозького".

Маршал козацтва Дмитро Сагайдак


Михайло Павлович народився 23 липня 1943 р. у селі Жовтневе нині Покровське Менського району Чернігівської області. У 1960 р. по закінченню Київського інституту Народного господарства розпочав свою трудову діяльність. З 1963 по 1966 рр. проходив строкову службу у збройних силах СРСР. З 1996 р. працював на керівних посадах Чернігівського комбінату та був генеральним директором об’єднання будівельних матеріалів. Після реформування об’єднання у 1998 р. очолює ТОВ «ТТТ».

У 1997-2002 рр – козак українського козацтва, а з 14 жовтня у ВГО «Козацьке військо Запорізьке України». У 2010 році генерал Товстиженко стає головним отаманом Чернігівського округу МГО (Міжнародна громадська організація) «Козацтво Запорозьке»

З 1 вересня 2010 р. генерал Товстиженко займає посаду Представника Гетьмана козацтва Запорозького.

Михайло Товстиженко був нагороджений орденами «Знак Пошани» і «Дружби народів», 9 медалями і 3 орденами Української православної церкви, 27 почесними грамотами (серед них і Почесною грамотою Верховної Ради України), 9 разів обирався депутатом місцевих рад.

Після успішного навчання в індустріальному технікумі у Чернівцях та Київському інституті народного господарства він працював начальником зміни і начальником цеху, головним інженером і директором Чернігівського комбінату будматеріалів. А з 1981-го року Михайло Товстиженко — генеральний директор об’єднання «Будматеріали». Михайло Павлович був енергійним і вмілим господарником, що постійно дбав про розвиток виробництва. Саме за його керівництва розпочалася заготівля силікатної цегли. Він мав два раціоналізаторські винаходи та 30 раціоналізаторських пропозицій.

У 2005-ому він отримав звання «Кращий роботодавець року». «Лідером галузі» став у 2008-ому, дипломом «Благодійник року» нагороджений у 2009-ому. У цьому ж році знову «Лідер галузі», а в наступному ТОВ «ТТТ» — «Підприємство року».

Очолювана ним фірма активно співпрацювала з Чернігівським ОУЛМГ та всіма 11 держлісгоспами. Поставляла лісівникам бензопили й запчастини до них та запчастини до деревообробних верстатів.

Він багато працював над відродженням козацтва, його традицій і звичаїв. І завжди охоче спілкувався з молоддю, був частим гостем у Чернігівському ліцеї з посиленою військовою підготовкою.

Пішов з життя Михайло Павлович у червні 2014 року. Похований у Чернігові.

У 2014 році до дня козацтва відкрито окрему експозицію у Менському районному краєзнавчому музеї. На будинку школи в Покровському відкрито меморіальну дошку. У музеї зберігаються особисті речі, родовий герб, нагороди та грамоти Михайла Павловича.

Кiлькiсть переглядiв: 763