Свято Покрови і Менщина.

14 жовтня в Україні і на Менщині відзначають День захисника Вітчизни, День козацтва та День створення Української повстанської армії (УПА). А православні християни відзначають свято Пресвятої Богородиці.

Згідно розповсюдженої легенди мешканці столиці Візантії Константинополя під час облоги військами полянського князя Аскольда в молитві звернулися до Божої Матері. Свята Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Слов’янські війська так і не взяли місто. Вражений князь Аскольд ніби то прийняв християнську віру. Найцікавіше те, що даний факт в історії мав місце, тоді візантійці відбилися від русичів так званим «грецьким вогнем».

З виникненням у XV столітті козацтва Покрова стала найбільшим святом. І головним храмом на Січі став Свято-Покровський храм. Після знищення Запорізької Січі ікона Пресвятої Богородиці переїхала на Кубань разом з козаками.

З 1999 року свято Покрови відзначається як свято Українського козацтва.

Під час Другої світової війни на теренах України створена Українська повстанська армія (УПА) що боролася за незалежність нашого краю. Датою заснування УПА є 14 жовтня 1942 року.

З 2015 року в зв’язку з агресією Росії відзначається як День захисника Вітчизни.

В цей день на Менщині в багатьох селах відзначають Храмове свято. Святкові богослужіння пройдуть в Березному, Дягові, Синявці, Макошині, Куковичах. До нашого часу на території нашого району збереглися дві дерев’яні - у Дягові та Синявці та одна кам’яна у Березному Покровські церкви.

Покровська церква Дягова – 1896.

Покровська церква Синявка – 1706 чи 1775.

/Files/images/Березна, Покровська церква..JPGБерезна, Покровська церква (перебудована) – 1692.

Кiлькiсть переглядiв: 767